Szakállat növesztek, tehát vagyok!
2017. március 01. írta: Fischer K.

Szakállat növesztek, tehát vagyok!

A szakállnövesztés hosszú folyamat, és jó tisztában lenni néhány dologgal, mielőtt belevág az ember. És ezt szó szerint is kell érteni! Ne vágj bele, se ollóval, se mással, ha még nem tudod, hogy érdemes megtenned!

Szakállat növeszteni nem hangzik bonyolult műveletnek, azonban koránt sem olyan egyszerű a dolog, mint azt elsőre gondolná az ember. „A szőr nő magától, nincs ebben semmi kihívás!” – gondolhatnánk. Azonban nagyon is van, egy termetesebb szakáll megteremtéséhez nagyon komoly elszántság, kitartás és munka szükséges. Előre tudnunk kell, mit csinálunk, hogyan kell ápolnunk és karban tartanunk arcszőrzetünk a cél érdekében. Ha nem vagyunk tisztában az alapvető dolgokkal, könnyen lehet, hogy félúton kénytelenek leszünk elköszönni az addig keservesen megnövesztett, félresikerült szőrcsomóktól.

14143735714_5b15cc2206_b.jpg

Ne várjunk csodát!

Szögezzük le először is azt, hogy senkinek nem fog kinőni a szakálla 2-3 hét alatt. Persze mindenkinek változó ütemben serken a szőr az arcán, de nincs a világon olyan „superman”, aki képes lenne pár hét leforgása alatt nagyobb méretű szakáll megalkotására. Továbbá a szakállas cikkek olvasgatásától sem fog gyorsabban nőni – bármennyire is szeretnénk. Ettől függetlenül nem haszontalan utánanézni a témának, hogy a későbbiekben ne érjenek minket váratlan meglepetések! A szakállnövesztés fázisairól remek írást olvashatunk a Szak(áll)irodalom blogon, itt

Hogy kerüljük el az „ápolatlan külső” benyomását a kezdeti időszakban?

Ez egy igen fontos kérdés, főleg ha az ember először határozott úgy, hogy szakállat növeszt. A borosta megjelenésével környezetünk meglepően intenzíven fog reagálni az újdonsült szőrszálakra. Ilyenkor általában azzal „ugratnak”, hogy elfelejtettünk borotválkozni, esetleg nemtörődömségünkre, hanyagságunkra vagy másnaposságra utaló megjegyzéseket kaphatunk.

1aa9cfba12d83b596e72352341b408dd.jpg

Jelezzük környezetünknek, hogy nem véletlenül felejtettünk el borotválkozni, nekünk igenis komoly célunk van ezzel a szőrrel! Ezt legkönnyebben úgy tudjuk megtenni, ha már az elején megadjuk a szakállunk formáját. A kezdeti, igen pici borosta kicsit furcsának tűnhet, ha az ember megadja neki az ívét és körbevágja, viszont ebből jól látszik, hogy itt most tényleges szakállnövesztésről van szó. Az állcsont nagy segítséget jelent az alsó vonal megadásához. (Amit személy szerint javasolni tudok ennél a műveletnél, az az, hogy néha nyissuk ki a szájunkat, mondjunk egy „Á”-t mint a fogorvosnál, és nézzük meg, hogy ilyenkor hova esik a vonal. Az lesz az alkalmas terület, amitől lefelé érdemes csupaszítani.) Ahogy korábban említettem, mindenkinek más ütemben nő a szakálla, de általában 2-3 nap elegendő ahhoz, hogy lássuk, milyen formát is szeretnénk később kialakítani. Nem biztos, hogy mindenkinek a teljes szakáll, azaz „full beard” növesztése ajánlott. Előfordul, hogy egyeseknek foltok keletkeznek a szakállban, ha néhány területen kevésbé, ritkábban nő a szőr. Ilyen esetekben érdemesebb ezeket a területeket csupaszon tartani, idővel be fog az sűrűsödni – vagy nem, és körszakállal, kecskeszakállal próbálkozni.

Ápolás, tisztántartás és egyebek

Egy komoly szakáll komoly odafigyelést igényel. Szép szakálla senkinek nem nő magától, ápolni, karbantartani és tisztítani kell. Soha ne becsüljük alá a szakállápolásra kifejlesztett termékek „erejét”. Bevallom őszintén, eleinte én is úgy álltam ezekhez a szerekhez, hogy nincs szükségem rájuk, elég, ha samponnal mosom a szakállamat és minden rendben lesz. Azonban utólag be kell látnom, a szakállolajak és szappanok jelentős segítséget nyújtanak, magához a növesztéshez is. Egyrészt sokkal kitartóbbak leszünk, minél többet foglalkozunk az ápolással, másrészt a puha, fényes és ápolt szakáll teljesen más érzetet biztosít, mintha csak samponnal mosnánk. Egyébként a szakállolajok megfelelő használata segít egészségesen tartani a szőrzettel borított bőrfelületet is. Előbb-utóbb érdemes beszerezni egy jó fésűt is, segít eloszlatni az olajakat, és rendezetten tartani „kedvencünket”. Amit még javasolnék, hogy a hosszból jó ideig ne vágjunk, legalább egy, de inkább két hónapot várjunk, míg belevágunk. Ha később nem is, de első ilyen alkalommal érdemes elmenni egy borbélyhoz, aki segít a fazont beigazítani, és ha szépen megkérjük egy-két jó tanáccsal is ellát minket a jövőre nézve.

A bejegyzés trackback címe:

https://szabad-bolcsesz.blog.hu/api/trackback/id/tr2512304885

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása